Cuketová polévka zdraví do školních jídelen

Publikováno v - Aktuality, Naše recepty, Polévky 0
Sdílet:

Cuketová polévka slouží i Vašemu zdraví. Zařazením cuket a cuketové polévky do pravidelné stravy výrazně prospějete zdravotnímu stavu všech strávníků. Častá konzumace cuketové polévky je užitečná jak pro trávicí ústrojí, tak pro srdce. Cuketa má i protirakovinné účinky. Se zakoupením cukety není problém – v našem sortimentu zeleniny je ve stálé nabídce.

Cuketovou polévku ocení milovníci zeleniny a děti

cukata na polevku
Cuketa je u nás známá jako podlouhlý plod podobný velké okurce. Zakoupit však lze i jiné odrůdy, například kulovité nebo žlutoplodé. Cukety je možno i skladovat, ovšem pouze krátkodobě. Pro přípravu polévky jsou vhodné mladé masité plody, starší plody bývají pěnovité nebo již nemají tu správnou chuť. Pro zpracování na polévku je nutno cuketu oloupat a nakrájet na kostičky.

Cuketu najdete v polévkách národních kuchyní

Cuketa (plodová zelenina) sama je sice původem z Itálie, ale cuketovou polévku nalezneme i v tradičních kuchařkách jiných národů. V kombinaci s masem nebo smetanou, vínem a dalšími ingrediencemi se s cuketovou polévkou můžeme setkat například ve Francii, Španělsku i jiných nejen evropských zemích. Cuketa se stává zeleninou populární po celém světě. I ti, kteří dávají přednost masu, dobře okořeněnou cuketovou polévku nezavrhnou.

S cuketovou polévkou lze i zdravě hubnout

cuketa zdrava

Cuketa je zařazena mezi nízkokalorické potraviny. Díky velkému obsahu vody, vlákniny a minerálů je vhodná ke každodenní konzumaci. Jednou z oblíbených úprav se jistě stane právě cuketová polévka, jejíž skromnější varianty jsou přímo dietní. Chcete-li zachovat vysoký obsah minerálů a stopových látek i v cuketové polévce, používejte při kuchyňské přípravě olivový olej. Takto připravená polévka je vhodná i při redukční dietě, což Češi jako milovníci polévek jistě ocení.

Nepřéhlednětě

Sortiment z naší loupárny zeleniny šetří Váš čás!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..